Domů Hlavní zprávy V Chropyni na Kroměřížsku hořela střecha paneláku, evakuováno bylo na rychlo 70...

V Chropyni na Kroměřížsku hořela střecha paneláku, evakuováno bylo na rychlo 70 obyvatel domu

0
Sdílet
Perné chvilky zažili obyvatelé panelového domu v Chropyni, hořela střecha. Sedmnáct lidí bylo evakuováno. Autor: HZS Zlínského kraje

Kroměřížsko – Krátce před polednem 1. ledna přijali na tísňové lince hasiči oznámení o požáru střechy panelového domu v Chropyni na Kroměřížsku. Vedle hasičů na místě zasahovaly i další složky IZS. Z panelového domu muselo být na rychlo evakuováno 70 nájemníků. Informovala o tom tisková mluvčí zlínských hasičů Lucie Javoříková.


ČTĚTE TAKÉ: V Háji u Duchcova hořela stodola, zasahovalo několik hasičských jednotek


Po příjezdu do místa hlášeného požáru zjistili, že se jedná o požár střechy panelového domu. Provedli ve spolupráci s policisty evakuaci sedmdesáti obyvatel domu, kteří čekali venku na uhašení požáru.

Hasiči provedli likvidaci požáru jedním proudem vody. Dále odvětrali půdní prostory domu, a to ventilátorem a otevřením půdních oken. Poté s pomocí termokamery zkontrolovali požárem zasažený prostor i okolní byty.

Vše se obešlo bez újmy na zdraví obyvatel domu, kteří se po uhašení a kontroly zasažených prostor domu, vrátili zpět do svých bytů.

Na místo se dostavil i vyšetřovatel příčin požáru, který pracuje i s tou verzí, že požár byl způsoben špatnou manipulací s pyrotechnikou, která dopadla na střechu domu a způsobila následný požár,“ doplnila k události mluvčí hasičů.

Dohlídku místa požáru ještě následně provedli místní dobrovolní hasiči.

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na