Domů Hlavní zprávy Chlapci na Karvinsku explodovala petarda v ruce, do nemocnice ho transportoval vrtulník

Chlapci na Karvinsku explodovala petarda v ruce, do nemocnice ho transportoval vrtulník

0
Sdílet
Letecká záchranná služba, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / Jan Vraný

Karvinsko –  Devastujícím poraněním prstů ruky skončilo neodborné odpalování zábavní pyrotechniky u nezletilého chlapce na Karvinsku. Záchranáři chlapce letecky transportovali do nemocnice. Aktuálně o tom informoval redakci serveru Události112.cz zastupující mluvčí moravskoslezské krajské záchranky Ladislav Lang.

Záchranáři ošetřovali poranění u třináctiletého chlapce způsobené výbuchem pyrotechniky v Orlové. Telefonické oznámení o události přijalo krajské zdravotnické operační středisko asi patnáct minut před čtvrtou hodinou odpoledne.

Na místo vyjela pozemní posádka a vzlétl vrtulník z Ostravy.


ČTĚTE TAKÉ: Bezvládní opilci a vážná poranění od zábavné pyrotechniky, takový byl Silvestr 2017-2018 z pohledu Jihomoravských záchranářů


Zraněný hoch byl při vědomí a se záchranáři komunikoval. Při výbuchu petardy utrpěl částečné ztrátové poranění tkání jednoho prstu spolu s tržnou ránou na levé ruce,“ doplnil mluvčí záchranářů a upřesnil, že po nezbytném ošetření a podání léků proti bolesti byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Ostravě a předán do péče zdravotníků urgentního příjmu.

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na