Domů Hlavní zprávy Čeští policisté byly váženými hosty Valného shromáždění Interpolu

Čeští policisté byly váženými hosty Valného shromáždění Interpolu

0
Sdílet
Delegace policie ČR na Valném shromáždění Interpolu

Od úterý 26. do pátku 29. září se čínské metropoli uskutečnilo 86. Valné shromáždění Interpolu, kterého se kromě dalších 155 zemí světa zúčastnila i policejní delegace z České republiky. V jednacím sále se mezi zhruba tisíci delegáty z jednotlivých členských zemí  objevilo i 62 policejních šéfů a 30 ministrů. Samotné zahájení slavnostně uvedl čínský prezident Si Ťin-pching, a poté následovaly projevy nejvyšších představitelů Interpolu

Druhý den proběhlo hlasování o přijetí nových členských zemí, a to konkrétně Palestiny a Šalamounových ostrovů, které byly po dlouhém šestihodinovém jednání, přesvědčování a vyjednávání přijaty.

V průběhu pátečního dne pak proběhly volby do Výkonného výboru Interpolu. Zvoleni byli viceprezident a další člen pro Afriku (Alžírsko a Nigerie), dva členové za Evropu (Francie, Moldávie) a jeden člen za Ameriku (Brazílie).

Mimo jiné byla na konferenci diskutována aktuální témata současnosti – terorismus, organizovaná a závažná kriminalita a kyberkriminalita. Dále pak nezbytná témata pro chod této největší policejní organizace na světě INTERPOL 2020 nebo rozpočet organizace na rok 2018 a výhled na 2019 a 2020.

INTERPOL
V dnešním světě, ve kterém se bez hranic šíří novodobé hrozby, je úloha Interpolu dá se říci nepostradatelná. Tato policejní mezinárodní organizace čítající 192 států z celého světa umožňuje policii na celém světě společně pracovat, bojovat proti zločinu a zajišťovat bezpečnost obyvatel. Odbor mezinárodní policejní spolupráce Policejního prezidia ČR denně vyřizuje 700 až 800 zpráv a žádostí o spolupráci od kolegů z celého světa, a přestože se o Interpolu v České republice příliš nemluví, stojí v pozadí mnoha objasněných případů a vypátrání mezinárodně hledaných osob.

Zdroj: kpt. Mgr. Iveta Skupien
tisková mluvčí Policejního prezidia ČR

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na