Domů Hlavní zprávy Českým hasičům při požáru lesa na Moravě pomáhali i jejich polští kolegové

Českým hasičům při požáru lesa na Moravě pomáhali i jejich polští kolegové

0
Sdílet
Hasič, ilustrační foto. Zdroj: JV PRESS
Hasič, ilustrační foto. Zdroj: JV PRESS

Nýdek – V sobotu 23. dubna v odpoledních hodinách muselo u požáru lesního a travního porostu v obtížně přístupném a svažitém terénu v katastru obce Nýdek (okres Frýdek-Místek) na česko-polské hranici zasahovat hned pět hasičských jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. K požáru byli přizváni také hasiči z příhraničního Polska.

O požáru informoval krajský mluvčí Moravskoslezských hasičů Petr Kůdela s tím, že krajské Operační středisko hasičů o požáru na českém území informovali v sobotu krátce před půl jednou odpolední polští hasiči. Do beskydských lesů u obce Nýdek vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice v Třinci, společně s ní tři jednotky dobrovolných hasičů – Bystřice, Nýdek a Jablunkov.

„Složitý byl dojezd moravskoslezských hasičů k požáru na ploše odhadem 50×20 metrů v nepřístupném terénu a na prudkém svahu, společně uhašení s polskými hasiči bylo záležitostí zhruba půlhodiny. Domů se pak vraceli přístupnější cestou přes Polsko,“ vysvětlil Kůdela.

Škoda na lesním a travním porostu byla podle předběžných odhadů téměř nulová. Hořet začalo zřejmě kvůli nedbalosti osob po předchozí těžbě dřeva v této oblasti.

„Mezi oběma přilehlými kraji (MS kraj a Slezské vojvodství) byla již před lety uzavřena dohoda o vzájemné pomoci u mimořádných událostí, požárů, dopravních nehod či u jiných zásahů. Pomoc hasičů druhé strany je využívána nejčastěji tam, kde to mají k místu události blíž než domácí jednotky hasičů,“ doplnil mluvčí hasičů.

redakce

Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

Upozornit na
avatar