Domů Z regionu Ústecký kraj V centru Mostu prodával pervitin! Mostečan drogu prodával léta ve Skupovce

V centru Mostu prodával pervitin! Mostečan drogu prodával léta ve Skupovce

0
Sdílet
Drogy, ilustrační foto. Zdroj: archiv Policie ČR

Most – Mostečtí kriminalisté v rámci akce Flame, na kterém pracovali několik měsíců, zadrželi a obvinili ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy 49letého muže z Mostu.

Ten měl dle výsledků šetření kriminalistů mostecké policie, kteří pracují v toxi týmu na odhalování drogové kriminality, ve značném rozsahu prodávat osobám z řad toxikomanů psychotropní látku pervitin.

Drogu měl dle policistů distribuovat několik let a to ve více než 600 případů, kdy zájemcům prodal za různé finanční částky nejméně 180 gramů pervitinu, a ve 30 případech poskytl marihuanu.

Policie zajistila i 10 gramů pervitinu, který měl obviněný u sebe při silniční kontrole. Mostečan byl již v minulosti za drogovou kriminalitu odsouzen. Za tento zločin mu nyní hrozí trest odnětí svobody ve výši dva roky až deset let. Vyšetřovatel na obviněného podal státnímu zástupci podnět na vazební stíhání. Ten nebyl akceptován a obviněný muž byl propuštěn a je stíhán na svobodě.

Drogu obviněný prodával zejména v ulici Josefa Skupy, kam si pro ni uživatelé docházeli.

Autor: nprap. Ludmila Světláková, Policie ČR

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na