Domů Hlavní zprávy O ČEM SE NEMLUVÍ: Při požáru na skládce Celio se zranil jeden...

O ČEM SE NEMLUVÍ: Při požáru na skládce Celio se zranil jeden z hasičů

0
Sdílet
Ilustrační snímek záchranářů. Autor: Honza Vraný

Mostecko – Jeden z profesionálních hasičů ze stanice Litvínov skončil po prvosledovém zásahu na rozsáhlém požáru skládky komunálního odpadu Celio na Mostecku na oddělení JIP mostecké nemocnice. Vyčerpaný hasič se totiž nadýchal škodlivých zplodin a musel být převezen Zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice.

Incident redakci Událsoti112.cz potvrdil mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník. „Ano mohu potvrdit, že jednoho hasiče ze skládky na Mostecku jsme z místa požáru převezli po nadýchání zplodin do nemocnice,“ dodal mluvčí ZZS Ústeckého kraje Prokop Voleník.

„Kolega totiž, jako první zasahoval u požáru s prvním proudem a posléze se mu udělalo špatně a tak dostal kyslík a byl poté transportován sanitkou na nemocniční oddělení JIP mostecké nemocnice na pozorování. Naštěstí po „kapačkách“ a podaných lécích byl propuštěn domů do domácího léčení, nyní je údajně už v pořádku. Naštěstí se tak jen nadýchal zplodin,“ poznamenal k události velitel směny A litvínovských hasičů Ota Zápotocký.

Paradoxně přitom mladý profesionální hasič V. V., který se nadýchal nebezpečných zplodin měl sloužit až druhý den na své směně, ale byl povolán do služby na jinou směnu, a to na výpomoc.

Případ kolem požáru skládky Celio na Mostecku tak i nadále sledujeme. Náš zpravodajský server Události112.cz, byl jako první, který v pondělí večer o rozsáhlém požáru aktuálně informoval veřejnost.

PSALI JSME – VŠE O POŽÁRU NA SKLÁDCE CELIO: 

Skrytá ohniska na skládce Celio se opět rozhořela. Na místo míří hasiči

Rozsáhlý požár skládky Celio stále děsí obyvatele města

U mohutného požáru skládky zasahovalo 21 hasičských jednotek

Požár odpadu na skládce Celio na Mostecku zaměstnává hasiče

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na