Domů Hlavní zprávy VIDEO: Čech přivezl dva mladé migranty z Německa s falešnými bankovkami

VIDEO: Čech přivezl dva mladé migranty z Německa s falešnými bankovkami

0
Sdílet
Zajištěné falešné bankovky. Autor: Policie ČR

Karlovarsko – Kriminalisté krajské hospodářské kriminálky v Karlových Varech ve spolupráci se svými kolegy obvinili 5 mužů ze zločinu Padělání a pozměnění peněz.

Čtyřiadvacetiletý muž z Nové Role pracující v SRN se v Německu seznámil se dvěma migranty z Maroka, kteří se pokouší získat v SRN azyl. Tito dva cizinci marockého původu disponovali větším množstvím padělaných EUR bankovek v nominální hodnotě 50 a 20 EUR. Společně je dovezli do ČR a o víkendu s dalšími dvěma Čechy ve věku (23 a 20 let) je udávali na území krajského města do oběhu jako pravé.

Během necelých 24 hodin byla celá skupina karlovarskými policisty zadržena včetně falešných bankovek. V současné době probíhají s obviněnými osobami výslechy. Policisté budou státnímu zástupci navrhovat jejich vzetí do vazby.

V případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody ve výši až 8 let.

VIDEO ZADRŽENÝCH FALEŠNÝCH BANKOVEK:

Čech přivezl 2 cizince s falešnými bankovkami

Doplnění informace:

Krajští kriminalisté podali na dva cizince podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na jejich vzetí do vazby. Vazební řízení bude probíhat dnes v dopoledních hodinách na Okresním soudě v Karlových Varech.

Na případu spolupracujeme s orgány Spolkové republiky Německo. Máme poznatky o dalších falešných bankovkách, které by se měli nacházet na území Německa.

Počet obviněných osob s největší pravděpodobností není konečný. Stejně tak i počet zajištěných bankovek stále narůstá.

Nová informace: Oba cizince marockého původu poslal Okresní soud v Karlových Varech do vazby.

-jv

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na