Domů Hlavní zprávy V bytovém domě v Berouně nalezli hasiči při požáru ženu bez známek...

V bytovém domě v Berouně nalezli hasiči při požáru ženu bez známek života

0
Sdílet
Požár v bytovém domě v Berouně. Foto: HZS Středočeského kraje

Beroun – V noci na pondělí 12. února, byl v 01.19 hodin oznámen na tísňovou linku HZS Středočeského kraje požár v bytovém domě v západní části Berouna.

Krajské operační a informační středisko k události vyslalo berounské profesionální hasiče se dvěma cisternami, výškovou technikou a velitelským vozidlem. Další dva cisternové automobily zároveň vyjely ze zbrojnic dobrovolných jednotek obcí Králův Dvůr a Chyňava.

Požárem byla zasažena část obývacího pokoje v přízemí čtyřpodlažního objektu.

Do bytu se však hasiči nemohli dostat, protože jeho uživatelka na bouchání na dveře nereagovala. Dovnitř tak vnikli v dýchací technice přes balkonové dveře na opačné straně domu.

V silně zakouřeném pokoji pak nalezli ženu bez známek života, kterou vynesli ven a předali posádce zdravotnické záchranné služby. Tak ihned začala s resuscitací, která však nebyla úspěšná.

Požár byl lokalizován po půlhodině „vysokotlakem“ a jedním D proudem, pak hasiči začali s odvětráváním bytu pomocí přetlakové ventilace. Následně zkontrolovali i bytovou jednotku o patro výše. Likvidaci požáru oznámil velitel zásahu tři minuty před čtvrtou hodinou.


ČTĚTE TAKÉ: Hasiči z Meziboří u Litvínova hledají nové členy do výjezdové jednotky


Přímé škody vyčíslil vyšetřovatel částkou 500 tisíc korun, uchráněné hodnoty odhadl na dva miliony. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování.

por. Ing. Ladislav Holomčík
 – tiskový mluvčí
HZS Středočeského kraje

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na