Domů Hlavní zprávy Na Bruntálsku se vážně zranila žena po sloku do vody

Na Bruntálsku se vážně zranila žena po sloku do vody

0
Sdílet
Záchranáři zasahovali u vážně zraněné ženy po skoku do vody. Autor: ZZS MSK

Bruntálsko – U vážně zraněné ženy na Bruntálsku zasahovali záchranáři poté, co plavkyně skočila do vody a narazila hlavou do dna. Událost se stala v Nových Heřminovech. Informuje o tom mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Na pomoc ženě neprodleně vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci, která se vracela z jiného zásahu a pohybovala se právě nedaleko. K události následně vzlétl rovněž vrtulník LZS z Ostravy.

Sedmatřicetiletá žena si přivodila vážné zranění páteře poté, co skočila do bazénu a narazila hlavou o jeho dno. Z vody jí pomohl svědek události. Pacientka zůstala při vědomí, její stav však zasahující lékař shledal jako závažný.

Posádky zajistily žilní vstupy a zahájily podávání léků. Naložily krční límec a uložily postiženou do podtlakové matrace. Po provedení všech potřebných úkonů a zajištění před transportem bylo možno ženu šetrně leteckou cestou přepravit do ostravské Fakultní nemocnice. „Předána byla na oddělení urgentního příjmu,“ dodal mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

PSALI JSME TAKÉ: V bazénu chomutovského Aquasvěta se topilo malé dítě. Resuscitace byla úspěšná

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na