Domů Hlavní zprávy Brněnští Strážníci přispěli k záchraně muže se srdeční zástavou, mohl je však...

Brněnští Strážníci přispěli k záchraně muže se srdeční zástavou, mohl je však nakazit žloutenkou

0
Sdílet
Automatizovaný externí defibrilátor (AED) Ilustrační foto. Autor: PixaBay / CC0 Creative Commons

Brno – Osmatřicetiletý muž zkolaboval v brněnském parku pod Petrovem a následně upadl do bezvědomí. Kolemjdoucí na místo přivolali strážníky městské policie a záchrannou službu. O záchranné akci informoval web Události112.cz tiskový mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Svědci nezávisle na sobě přivolané hlídce městské policie potvrdili, že muž začal krvácet z úst, stihl jen říct, že mu praskl vřed, a sesul se k zemi. Vzhledem k tomu, že nedýchal, začali mu strážníci poskytovat srdeční masáž, zatímco přivolaní záchranáři připravovali defibrilátor a další vybavení. Potom spolu několik desítek minut muže oživovali, až se jim skutečně podařilo obnovit jeho základní životní funkce.

Pacienta hned nato převezla záchranná služba do nemocnice.

„Zpětně se strážníci od zdravotnického personálu dozvěděli, že muž je nakažený žloutenkou typu C, doplnil k události mluvčí strážníků a upřesnil, že při záchraně pacientova života přišli strážníci i navzdory použití ochranných pomůcek opakovaně do styku s jeho krví, a tak je kromě výměny části výstroje čeká i lékařské vyšetření.


PSALI JSME: Beseda se strážníky a Plzeňském divadélkem DINO na téma: „Šikana“ a „Setkání s cizí osobou“


-jag

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na