Domů Hlavní zprávy VIDEO: Hasiči z Brandova mají k dispozici nové zásahové kompletní obleky

VIDEO: Hasiči z Brandova mají k dispozici nové zásahové kompletní obleky

0
Sdílet
Hasiči z Brandova na Mostecku mají nové zásahové oděvy. Autor: Honza Vraný/JV PRESS

Brandov – Dobrovolní hasiči z horského městečka Brandov na Mostecku mají zbrusu nové zásahové obleky včetně bot a přileb. Osmnáct kompletních zásahových obleků hasiči získali v rámci projektu Hasiči bez hranic – propojení hasičské činnosti v příhraniční oblasti Kuršné hory/Erzgebirge a investice do hasičské (speciální) techniky.

Obec Brandov v rámci projektu pořídila pro své dobrovolné hasiče nové kompletní zásahové obleky s obuví, včetně přileb, svítilen a reflexních doplňků a nápisů v celkové výši 530 693 korun.

Starosta obce Brandov Jiří Mooz uvedl, že cílem projektu je modernizace požární techniky a pořízení hasičské techniky použitelné na obou stranách hranice, čímž bude dosaženo zajištění intenzívní spolupráce mezi všemi partnery projektu.

VIDEOREPORTÁŽ:  PŘEDÁNÍ NOVÝCH ZÁSAHOVÝCH ODĚVŮ

Slavnostní předání zásahových obleků dobrovolým hasičům z Brandova

Videoreportáž ze slavnostní akce připravil: Honza Vraný/JV PRESS

V rámci projektu jsou rovněž realizovány společné jazykové kurzy a společná setkávání v rámci spoelčných odborných cvičení hasičských týmů za účelem zintenzivnění přeshraniční akceschopnosti a výkonnosti.

Projekt Hasiči bez hranic.. naplňuje  realizaci dohody mezi hasičskými sbory Ústeckého kraje, okresu Střední Sasko a okresu Krušnohoří z roku 2013.

OBRAZEM: ZE SLAVNOSTNÍ AKCE V BRANDOVĚ:

 

Kooperační partneři projektu jsou: PP1 město Deutschneudorf, PP2 město Osek, PP3 obec Nová Ves v Horách, PP4 město Hora Svaté Kateřiny a PP5 obec Brandov. Vedoucí partner projektu je pak: Stadtverwaltung Olbernahu.

 

PSALI JSME TAKÉ: Světecká jednotka dobrovolných hasičů se dočkala zbrusu nové zbrojnice

Autor: Honza Vraný

 

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na