Domů Hlavní zprávy Blíže nespecifikované množství chemikálií v domě na Praze 1 zajistili hasiči a...

Blíže nespecifikované množství chemikálií v domě na Praze 1 zajistili hasiči a policisté

0
Sdílet
Policie a hasiči zajistili blíže nespecifikované množství chemikálií v domě v Praze 1. Autor: Policie ČR

Praha – (AKTUALIZOVÁNO) Na základě přijatého oznámení začali kriminalisté prověřovat možnou trestnou činnost v souvislosti s přechováváním většího množství dosud blíže nespecifikovaných chemikálií v jednom z domů v ulici Skořepka v Praze 1.

S ohledem na charakter události policie požádala dne 10.10.2017 v od­poledních hodinách o součinnost kolegy z Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy a přivolala i policejního pyrotechnika.

Ačkoli žádné bezprostřední nebezpečí dle odborníků nehrozí, policisté z preventivních důvodů přijali nezbytná bezpečnostní opatření a obyvatele domu evakuovala.

Osmadvacetiletý uživatel předmětného bytu byl zadržen a s ohledem na aktuální zdravotní a psychický stav hospitalizován na psychiatrii. Vyšetřovatelé již po konzultaci se státním zástupcem zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu.

Aktualizace 19.45 hodin.

Na místo se dostavil policejní pyrotechnik a z preventivních důvodů rozhodl o rozšíření bezpečnostních opatření a evakuaci dalších obyvatel.

Policisté, tak budou rozšiřovat rovněž vymezený bezpečnostní prostor.

Délku trvání mimořádných opatření nelze v tuto chvíli předvídat. Policie proto komunikuje i s Magistrátem hlavního města Prahy, který je připraven poskytnout evakuovaným osobám nezbytnou pomoc.

Pozn. redakce: Celou situaci a mimořádnou událost v Praze 1. budeme i nadále sledovat.

Autor: mjr. Mgr. Andrea Zoulová, Policie ČR KŘP hl. m. Prahy

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na