Domů Hlavní zprávy PREVENCE: Bílina stále zvyšuje bezpečnost, chce pořádek u obchodů i na sídlištích

PREVENCE: Bílina stále zvyšuje bezpečnost, chce pořádek u obchodů i na sídlištích

0
Sdílet
Asistenti prevence kriminalisty u přechodů v Bílině. Autor: Pavlína Nevrlá

Bílina – Zajištění bezpečnosti obyvatel Bíliny je stále prioritou vedení města. V současné době chce město větší provázanost mezi jednotlivými odbory, organizacemi a složkami.

“Je důležité, aby odbor sociálních věcí a zdravotnictví, městská policie, státní policie, úřad práce a vedení města byly v úzkém kontaktu, předávaly si informace a spolupracovaly. To už nyní funguje, je však zapotřebí neustávat a činnosti stále zdokonalovat,” uvedl starosta Bíliny Oldřich Bubeníček.

V rámci zajištění vyšší bezpečnosti ve městě již vedení provedlo několik důležitých kroků, dětem na cestě do školy pomáhají asistenti prevence kriminality, městská policie stále rozšiřuje kamerový systém, sociální pracovníci aktivně řeší záškoláctví dětí, ve spolupráci s městskou policií, úřadem práce a odborem sociálních věcí a zdravotnictví se kontroluje zneužívání sociálních dávek a mnoho dalšího.

“Na koordinační schůzce, které se zúčastnili zástupci města, úřadu práce, odboru sociálních věcí a zdravotnictví, městské i státní policie a 1. náměstek hejtmana Martin Klika, který má na starosti sociální problematiku, bezpečnost a sociálně vyloučené lokality v kraji, jsme si nyní vytyčili další cíle, na kterých budeme pracovat,” řekla místostarostka Veronika Horová.

Jedním z cílů je vytipování míst, kde dochází ke kriminální činnosti častěji než jinde. Zatímco v minulých letech bylo tímto místem hlavně Teplické Předměstí, dnes se podle statistik strážníků i policistů problémy více přesouvají na sídliště Za Chlumem a také do okolí marketu Penny a hypermarketu Albert.

“Tam se čím dál více scházejí problémové osoby a dochází tam ke krádežím nebo přestupkům proti občanskému soužití. Vedení hypermarketu již v minulosti posílilo ostrahu v budově, chceme se s ním nyní sejít a jednat o možnostech zvýšení bezpečnosti i před obchodem a v jeho okolí,” sdělil starosta. V problémových lokalitách budou strážníci ve spolupráci s policií pořádat časté společné kontroly.

Z jednání mimo jiné také vyplynula absence některých sociálních služeb ve městě.
Příští koordinační schůzka ohledně zlepšení bezpečnostní situace ve městě se uskuteční v červnu. Opět bude zhodnocen současný stav a nastaven plán dalších činností.

PSALI JSME TAKÉ: Policie ČR představila veřejnosti novou výstrojní součástku, speciální policejní vesty

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na