Domů Z regionu Moravskoslezký kraj „Bili a loupili…“ Loupežné přepadení s fyzickým napadením, vyšetřují kriminalisté v Ostravě

„Bili a loupili…“ Loupežné přepadení s fyzickým napadením, vyšetřují kriminalisté v Ostravě

0
Sdílet
Na snímku z kamerového systému zachyceni pachatelé tr. činu ... Autor: Policie ČR

Ostrava – Ostravští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu loupež. Uvedeného skutku se měla dopustit dne 5. září 2017 v době kolem 20:08 hodin trojice dosud nezjištěných pachatelů v blízkosti náměstí Biskupa Bruna.

V altánku na travnaté ploše v blízkosti nákupního centra Forum Nová Karolína a budovy Trojhalí přistoupili k poškozeným, ročník 2002 a 2003. Tyto obestoupili a po otázce na aktuální čas udeřil jeden z pachatelů staršího poškozeného do obličeje a následně mu vzal z hlavy jeho čepici. Ze strachu z dalšího napadání začali poškození z místa utíkat, přičemž mladší poškozený upadl na zem. Pachatelé tohoto využili, do poškozeného několikrát kopnuli. Dále odcizili poškozeným basketbalový míč, botu a dioptrické brýle. Celkově způsobili poškozeným škodu odcizením vyčíslenou na částku téměř pět tisíc korun.

V případě dopadení hrozí pachatelům trest odnětí svobody až na deset let!

Kriminalisté prověřováním případu zajistili kamerový záznam pachatelů, který přikládám, včetně vyhotovených statických fotografií.

Zjištěný popis pachatelů:

  • muž ve věku cca 20 let, vysoký cca 175 cm, vlasy černé, česané dozadu, střední délky, oblečen do trika s dlouhým rukávem, toto je barvy světlé a v přední dolní části je 1/2 trika černá, zadní část trika je celá světlé barvy, dále má oblečené tmavé upnuté kalhoty a na nohou má boty červené barvy, 
  • muž ve věku cca 20 – 25 let, vysoký cca 175 – 180 cm, černé vlasy, po stranách vystříhané, prostřední část delší, česaná na stranu, na obličeji výrazné kotlety přecházející do bradky, jako několikadenní strniště, upravené, oblečen do černé bundy s kapucí, tmavě modrých místy prošoupaných riflí a sportovní obuvi černé barvy s bílou podrážkou,
  • muž ve věku cca 20 – 25 let, vysoký cca 175 – 180 cm, černé vlasy, po stranách vystříhané, prostřední část sčesaná na stranu, oblečen do černé bundy s kapucí, bunda má na ramenou a na kapuci maskáčový vzor hnědé barvy, dále má oblečeny kalhoty šedé barvy a na nohou sportovní tenisky černé barvy s bílou podrážkou.

Tímto žádáme případné svědky, kteří mohou přispět ke ztotožnění pachatelů, aby nás kontaktovali na kterékoliv služebně Policie České republiky, bezplatné lince 158 nebo vyšetřující kriminalisty na služebním telefonním čísle 974 726 883 (879).

ČTĚTE TAKÉ: Policie prosí veřejnost o pomoc při pátrání po podezřelých lupičích

Autor: por. Bc. Richard Palát,
policejní komisař
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na