Domů Hlavní zprávy Bezvládní opilci a vážná poranění od zábavné pyrotechniky, takový byl Silvestr 2017-2018...

Bezvládní opilci a vážná poranění od zábavné pyrotechniky, takový byl Silvestr 2017-2018 z pohledu Jihomoravských záchranářů

0
Sdílet
Záchranná služba, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS Jihomoravského kraje

Brno / Kraj – Krajská záchranná služba v Jihomoravské kraji byla na Silvestrovskou noc pečlivě připravena posílením služeb a to dvěma týmy zdravotnických posádek (RZP) a operátorkou v noční směně na víc. Právě operační středisko čelilo velkému náporu a operátorky během silvestrovských a novoročních oslav vyřídily velké množství hovorů. Informovala o tom krajská mluvčí Jihomoravské záchranky Hedvika Kropáčková.

Krajská záchranka realizovala (18:00 – 6:00) celkem 141  výjezdů. 57x vyjížděly posádky od večerních hodin do půlnoci, 84 x pak od půlnoci do rána. Ve srovnání s předchozími roky nejde o nijak závratné číslo (2011-132 akcí, 2012-141 akcí, 2013-183, 2014-153, 2015-137, 2016 – 131).

Po půlnoci jsme začali ošetřovat větší počet poranění po výbuchu pyrotechniky, většinou šlo o lehčí poranění v oblasti rukou a obličeje. Závažná zranění utrpěl muž v Brně, kdy mu výbuch pyrotechniky v rukou způsobil devastující zranění horní končetiny. Celkem bylo zraněno 6 osob.

Nejčastějším typem výjezdu byly různé úrazy, většinou v souvisloti s nadměrným požitím alkoholu, kdy si lidé nejčastěji způsobili zranění hlavy a nebo končetin. Těžké ohrožení života si způsobili dva mladí muži, tato zranění si přivodili sami, pravděpodobně v sebevražedném pokusu,“ uvedla mluvčí záchranářů.


ČTĚTE TAKÉ: Pražská záchranka posílila na Silvestra své posádky. Na Václavském náměstí stál „Golem…“


Týmy záchranářů vyjížděly i k tragické dopravní nehodě na dálnici D1, mladý muž bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem a ani rychlá pomoc  zasahujících složek nemohla mladíka zachránit.

Brněnské posádky měly jako již tradičně rušnější silvestrovskou službu, na Brno a okolí připadlo celkem 81 záchranných akcí,“ doplnila k Novoročním záchranářským zásahům tisková mluvčí krajské záchranky Hedvika Kropáčková.

-sim, red.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na