Domů Dopravní nehody Bezohledný řidič srazil v Ostravě nezletilou cyklistku, z místa nehody ujel!

Bezohledný řidič srazil v Ostravě nezletilou cyklistku, z místa nehody ujel!

0
Sdílet
Dopravní policisté u nehody - vyšetřování nehody, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / Honza Vraný

Ostrava – Neuvěřitelné! Zcela arogantní a bezohledný řidič svým vozidlem srazil ve středu 18. dubna, okolo 12. hodiny dítě na kole, to pod koly vozidla vláčel, včetně dětského jízdního kola ještě několik metrů, než-li zastavil. Zraněné dítě z prostoru pod automobilem vyprostila náhodná svědkyně. Řidič z místa bezohledně ujel! O případu dnes informovala redakci Události112.cz ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Z dosud zjištěných informací vyplývá, že z  areálu měl vyjíždět vůz zn. VW Transporter. Při vyjíždění z objektu na komunikaci měl řidič vozu přehlédnout po chodníku na kole jedoucí dítě. Vůz měl do malé cyklistky narazit a v důsledku nárazu a pádu pak mělo dítě zůstat ležet pod automobilem. Řidič měl ujet ještě několik metrů, zastavit a zjistit, že pod vozem je zaklíněno jízdní kolo. Nato měl couvat. Dítě mezitím z prostoru pod automobilem vyprostila svědkyně.

Řidič však neměl zjišťovat stav zraněné a z místa měl ujet.

Dítě utrpělo poranění, které si zřejmě vyžádá dobu léčení delší než sedm dnů.

K objasnění okolností události jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestné činy ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. Za volantem vozu měl v době nehody sedět 43letý muž,“ sdělila policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Jiří Berec -Udalosti112


ČTĚTE TAKÉ: Na Mostecku hořela skládka komunálního odpadu Celio
Profesionální, podnikový i dobrovolní hasiči, ti všichni museli, ve středu 18. dubna, krátce po devatenácté hodině postupně zasahovat na skládce komunálního odpadu Celio, v ulici U Růžodolu na Mostecku.

Pachateli trestného činu neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ doplnila k nehodě mluvčí policie.

-jb, (red.)

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na