Domů Hlavní zprávy Horské službě se úspěšně podařilo resuscitovat běžkaře v Krkonoších

Horské službě se úspěšně podařilo resuscitovat běžkaře v Krkonoších

0
Sdílet
Horská služba. Ilustrační snímek. Autor: HS Krkonoše

Krkonoše – Čtyřiaosmdesátiletého běžkaře se v neděli podařilo úspěšně resuscitovat záchranářům Horské služby ve Strážném. Členové horské služby přijali nahlášenou nevolnost staršího muže na běžkách.

„Byli jsme u něj vcelku rychle a zjistili, že trpí náhlou nevolností. Problém byl v tom, že pán odmítal transport a kromě toho i další péči,“ uvedl k výjezdu zástupce náčelníka Horské služby Krkonoše Pavel Jirsa. Naštěstí se jednomu ze záchranářů podařilo pacienta přesvědčit, takže mohl být následně převezen na stanici HS ve Strážném.

Během vyšetření se však muži přitížilo a zkolaboval. „Zahájili jsme ihned resuscitaci a použili i automatizovaný externí defibrilátor, který doporučil jeden výboj. Po přibližně pěti minutách se nám podařilo obnovit životní funkce,“ doplnil Pavel Jirsa. Po chvíli přistál u stanice i přivolaný vrtulník Letecké záchranné služby z Hradce Králové.

Jeho posádka si pak pacienta převzala ve stabilizovaném stavu a transportovala k dalšímu ošetření do hradecké Fakultní nemocnice. „Je to během posledních čtrnácti dnů už druhá úspěšná resuscitace členů Horské služby v našem kraji. To jen dokladuje jejich skvělou profesionální připravenost,“ dodal k dnešní akci Ivo Novák, tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje.

-jv

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na