Domů Hlavní zprávy Berounští hasiči opět využili k likvidaci požáru hasicí hřeb

Berounští hasiči opět využili k likvidaci požáru hasicí hřeb

0
Sdílet
Berounští hasiči opět využili k likvidaci požáru hasicí hřeb. Autor: HZS Beroun

Berounsko – Požár rodinného domu v místní části Popovice v Králově Dvoře na Berounsku zaměstnal středočeské hasiče. Informuje o tom velitel čety směny A stanice Beroun Jiří Košťálek.

Krajské operační a informační středisko vyslalo k události profesionální hasiče ze stanice Beroun a jednotky SDH obcí Králův Dvůr, Chyňava a Zdice – celkem se šesti cisternovými vozy a jednou automobilovou plošinou. Před příjezdem první jednotky bylo v domě šest osob (z toho jedno dítě), které stihly objekt včas opustit.

Průzkumem bylo zjištěno, že došlo k požáru střechy jednopatrového rodinného domu. Hasiči v dýchací technice zahájili hasební zásah za pomoci vysokotlakého proudu z CAS 20 IVECO Magirus, který byl následně doplněn o útočný proud „D“ s hasicím hřebem. Díky efektivnímu zásahu se podařilo požár po hodině lokalizovat. Při zásahu hasiči využívali dvě termovizní kamery k cílenému vyhledávání ohnisek požáru. Následnou likvidaci nahlásil velitel zásahu v 4:15 hodin.

Osvětlení místa bylo zajištěno osvětlovacím balonem. Díky použití hřebu spotřebovali hasiči na likvidaci požáru pouhých 200 litrů vody! Zásah tak splnil podstatu kultury hašení.

„Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na 150 tisíc korun, uchráněné hodnoty dosáhly 2,5 milionu korun. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování,“ dodal velitel čety směny A stanice Beroun Jiří Košťálek.

PSALI JSME TAKÉ: V pražských Bohnicích hořel byt, evakuováno bylo 16 lidí

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na