Domů Hlavní zprávy Policisté pátrají po tomto muži, poznáte ho? V Praze se snažil vybrat...

Policisté pátrají po tomto muži, poznáte ho? V Praze se snažil vybrat z cizí karty

0
Sdílet
Policisté pátrají po tomto muži. Autor: Policie ČR

Praha – Policisté pátrají po totožnosti muže, který v Praze použil cizí platební kartu k neoprávněnému výběru peněz z bankomatu. Informuje o tom mluvčí policie Jan Rybanský.

Policisté z místního oddělení Radotín v Praze 5 pátrají po totožnosti muže, který se pokusil z bankomatu na náměstí Osvoboditelů vybrat částku ve výši jednoho tisíce korun. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby k samotnému výběru nepoužil platební kartu, která mu nepatřila, neboť byla dva dny nazpět odcizena majitelce při nákupu. Bankomat mu tak kartu zadržel a peníze nevydal.

Neznámý muž, jehož tvář při výběru zachytila bezpečnostní kamera, si tak vysloužil podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Ačkoliv se tato událost odehrála již koncem listopadu loňského roku, podezřelého se do současnosti policistům nepodařilo vypátrat. Proto se touto cestou obracíme na širokou veřejnost s žádostí o pomoc a spolupráci. Jestliže muže na záběrech poznáváte nebo víte, kde by se v současné době mohl nacházet nebo pohybovat, kontaktujte prosím bezplatnou tísňovou linku 158.

Pokud se muže podaří vypátrat a prokáže se jeho vina, hrozí mu za výše uvedený trestný čin až dvouletý pobyt za mřížemi.

PSALI JSME TAKÉ: POLICEJNÍ PÁTRÁNÍ: Kde může být „miliónový“ podvodník? Pomůžete s pátráním?

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na