Domů Hlavní zprávy Z azylového domu si udělal varnu pervitinu a sklad komponentů

Z azylového domu si udělal varnu pervitinu a sklad komponentů

0
Sdílet
Komponenty pro vaření pervitinu. Foto: PČR

Hradecko – Kriminalisté z oddělení obecné kriminality obvinili 51letého muže z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Zaměstnanci azylového domu našli ve skříňce jednoho obyvatele věci potřebné k výrobě pervitinu, které zabavili a přivolali policisty.

Mezi věcmi se nacházely například skleněné baňky, lahve s chemickými roztoky, injekční stříkačky, svíčky a další chemikálie. Majitel věcí, který mezitím z azylového domu odešel, se sám druhý den policistům přihlásil. Uvedl, že věci našel v taškách pod jedním železničním mostem v Hradci Králové. Vzhledem ke svým předchozím zkušenostem s drogami, věděl na co jsou, vzal je a uschoval ve své skříňce.

Využil příležitosti, kdy byl na pokoji sám a ze zbytků provedl závěrečnou fázi, tzv. výtřep a získal 0,3 g pervitinu, který si žilně aplikoval. Tašky s věcmi měl v úmyslu prodat za drogy, nebo je případně za dávku pervitinu půjčovat.

Muž je stíhán na svobodě a s policisty spolupracuje. Přesto, že vyrobil ani ne gram pervitinu, mu hrozí trest odnětí svobody od jednoho roku do pěti let za katrem.

Zdroj: por. Bc. Iva Kormošová  PČR

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na