Domů Hlavní zprávy Až tři roky basy za krádež dvou balení tvarůžků

Až tři roky basy za krádež dvou balení tvarůžků

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv, JV Press - Jan Vraný

Olomoucko – V úterý 3. 10. 2017 v odpoledních hodinách byla v jedné z prodejen s potravinami ve Šternberku přistižena při krádeži 53letá žena z Olomoucka. Zboží za 85 korun si uschovala a prošla s ním přes pokladnu, aniž by ho zaplatila. Tam byla zadržena prodavačkou prodejny. Následně byla předána přivolaným  policistů a odcizené zboží bylo vráceno do prodeje.

Během šetření policisté zjistili, že žena má na svědomí i další dvě krádeže ve šternberských prodejnách. Krádež v prodejně s potravinami, k níž došlo v pondělí 2. 10. 2017, kde odcizila dvoje balení tvarůžek a v drogerii, kde 3. 10. 2017 měla odcizit drogistické zboží za 1 078 korun a byla přistižena.

Při krádeži v drogerii však měla vystupovat pod identitou své sestry. Ke všem třem krádežím se doznala. Policisté ji zadrželi a umístili do policejní cely. Jak při prověřování vyplynulo, v nedávné minulosti byla za obdobnou trestnou činnost jak Okresním soudem v Olomouci, tak i Městským soudem v Brně odsouzena a potrestána. Nyní jí za trestný čin krádež, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Zdroj: por. Mgr. Irena Urbánková  PČR Olomouc

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na