Domů Dopravní nehody Řidič v Opavě srazil seniorku, několik metrů jí vláčel před sebou. Pro...

Řidič v Opavě srazil seniorku, několik metrů jí vláčel před sebou. Pro ženu vzlétl vrtulník

0
Sdílet
Vrtulník leteckých záchranářů u vážné nehody v Opavě. Autor: ZZS Moravskoslezského kraje

Opava – Vážná zranění utrpěla osmdesátiletá žena po střetu s nákladním vozidlem v Opavě, které jí ještě několik metrů vláčelo před sebou. Žena upadla do bezvědomí, záchranáři ji museli oživovat. Do akce byl povolán i vrtulník záchranářů.

K vážné dopravní nehodě došlo krátce před devátou hodinou ranní ve středu 8. února.

O dramatické nehodě informoval krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že na místo ihned vyjely dvě pozemní skupiny – tým rychlé zdravotnické pomoci a lékařská rendez-vous. Do záchrany se zapojil rovněž ostravský vrtulník Letecké záchranné služby.

Osmdesátiletá žena byla po nárazu vozidlem zachycena a vlečena. Při příjezdu záchranářů byla v bezvědomí a přímém ohrožení života.

Zasahující lékař při prvotním vyšetření shledal poranění v oblasti hlavy, pánve a dolní končetiny.

„Nutná byla intubace dýchacích cest a přístrojem řízená ventilace, posádky postižené zajistily žilní vstupy i vstup do kostní dřeně pro podávání léků. Naložily krční límec a zafixovaly pacientku do podtlakové matrace. Po provedení dalších opatření bylo možno realizovat transport do nemocnice,“ upřesnil mluvčí záchranné služby.

Na místo události byl mezitím přivolán vrtulník LZS, který přistál poblíž, na parkovišti přilehlého hotelu.

„Posádka leteckých záchranářů si ženu převzala do své péče a na palubu stroje. Stav pacientky se však během letu zhoršil natolik, že bylo nutno zahájit nepřímou srdeční masáž. Postižená byla předána na urgentním příjmu ostravské Fakultní nemocnice, a to ve stavu selhání všech základních životních funkcí a za probíhající resuscitace,“ doplnil k nehodě Lukáš Humpl z moravskoslezské záchranky.

Tuto vážnou dopravní nehodu nyní vyšetřují opavští policisté.

-jb, red.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na