Domů Dopravní nehody Automobil v Ostravě srazil dva nezletilé chodce, oba skončily s vážným zraněním...

Automobil v Ostravě srazil dva nezletilé chodce, oba skončily s vážným zraněním v nemocnici

0
Sdílet
Záchranná služba, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz | J.B.

Ostrava/Hrabůvka – Týmy zdravotnických záchranářů zasahovaly v neděli v poledne u vážné dopravní nehody, při které osobní vozidlo srazilo dva chodce, chlapce a dívku. Oba skončily v nemocnici. Nehodu vyšetřují ostravští policisté.

O nehodě dnes informoval krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že událost byla pracovníky krajského operačního střediska záchranné služby na tísňové lince 155 přijata před dvacátou hodinou. Na místě události, v městské části Hrabůvka, zasahovaly dvě posádky záchranné služby.

Dopravní nehoda se odehrála v okamžiku, kdy se k místu blížilo sanitní vozidlo týmu rychlé zdravotnické pomoci, jenž byl na cestě k jinému zásahu. Profesionální pomoc tak byla u postižených téměř okamžitě.

„Sedmnáctiletý mladík byl po kolizi s automobilem krátce v bezvědomí, následně se v péči záchranářů probral k vědomí. Utrpěl poranění hlavy a jeho stav svědčil pro poranění mozku,“ uvedl Humpl.

„O dva roky mladší dívka byla se zdravotníky v kontaktu, rovněž s poraněním hlavy. Záchranáři pacientům zajistili žilní vstupy pro podání léků, k ošetření použili krční límce, pánevní pás a vakuovou matraci, doplnil mluvčí záchranářů.

Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byli oba pacienti transportováni na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě.

Nehodu vyšetřují ostravští dopravní policisté.

PSALI JSME: Letečtí záchranáři zasahovali u vážných událostí na Frýdecko-Místecku i Ostravsku

Autor: Jiří Berec

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na