Domů Dopravní nehody Automobil na Opavsku havaroval do stromu, zasahovat musely tři týmy zdravotnických záchranářů

Automobil na Opavsku havaroval do stromu, zasahovat musely tři týmy zdravotnických záchranářů

Aneb z výjezdů záchranářů ...

0
Sdílet
Lékařské vozidlo záchranné služby, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS Moravskoslezského kraje

Opavsko – Tři posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly v pátek 9. prosince u vážné dopravní nehody ve Vítkově na Opavsku. Před půl jedenáctou večer převzali operátoři tísňové linky záchranné služby informaci o havárii osobního automobilu, který narazil do stromu.

Na místo události ihned vyjela vítkovská posádka rychlé lékařské pomoci a zdravotnický tým z Oder, následně ještě také další posádka RZP.

Záchranáři ošetřovali čtyřiadvacetiletého muže, který zůstal zaklíněn v automobilu. Byl v bezvědomí a přímém ohrožení života, musel být vyprošťován. Tým zasahujících záchranářů zajistil jeho dýchací cesty a převedl pacienta na přístrojem řízenou ventilaci, naložil krční límec a zafixoval postiženého do podtlakové matrace. Zasahující lékařka u pacienta zjistila vážné poranění hlavy a nevyloučila ani další vážná poranění. Pro transport muže byl indikován vzlet vrtulníku, který však nemohl být uskutečněn pro neletové počasí. Pacient tak byl přepraven sanitním vozidlem do ostravské Fakultní nemocnice.

Ošetřen byl dále třiadvacetiletý pacient se středně těžkým poraněním páteře – se záchranáři komunikoval. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej tým záchranářů předal na chirurgické ambulanci Slezské nemocnice v Opavě.

Na místě nehody záchranáři ošetřovali ještě muže středního věku s akutní stresovou reakcí. Zasažený byl následně předán do péče interventa záchranné služby.

Autor:
PhDr.Lukáš Humpl
 – tiskový mluvčí
ZZS MsK