Domů Dopravní nehody TRAGÉDIE: Při střetu dvou osobáků a kamionu zemřela spolucestující z jednoho z...

TRAGÉDIE: Při střetu dvou osobáků a kamionu zemřela spolucestující z jednoho z havarovaných aut

0
Sdílet
Tragická dopravní nehoda. Autor: Policie ČR

Hradec Králové – K tragické dopravní nehodě došlo na silnici I/33 z Hradce Králové ve směru na Jaroměř. Nedaleko Lochenic se střetla dvě osobní auta a kamion. Při střetu jedna osoba na místě zemřela.

K nehodě došlo pravděpodobně tak, že vozidlo Hyundai jedoucí od Jaroměře chtělo odbočit vlevo na Lochenice a dávalo přednost protijedoucím vozidlům. Kamion, který jel za ním však nestihl zabrzdit, narazil do něho a postrčil ho před protijedoucí vozidlo Opel.

U řidiče kamionu a Oplu byl vyloučen alkohol na místě dechovou zkouškou. U řidiče Hyudaie byl nařízen odběr krve. Silnice byla na dvě hodiny zcela uzavřena. Pro osobní vozidla byla stanovena objížďka. Kamiony musely čekat do otevření. Informuje o tom Iva Kormošová z Královéhradecké policie.

Operátoři krajské záchranky na místo vyslali čtyři záchranářské posádky, spolu se dvěma lékaři v setkávacím systému ze základen v Hradci Králové a Jaroměři.

„Zároveň na místo vyjel rovněž inspektor provozu, který se ujal vedení zdravotnické složky zásahu. Na místě nalezli záchranáři celkem šest zraněných lidí,“ uvedl mluvčí Královohradecké záchranky Ivo Novák a doplnil, že nejvážnější poranění utrpěla posádka jednoho z osobních vozů, kterou tvořil starší pár. Senior na volantem utrpěl vážná poranění, zejména v oblasti hrudníku a jeho stav si vyžádal intenzívní přednemocniční péči.

Poté, co jej hasiči z vozu vyprostili, musel být uveden do umělého spánku a napojen na přístrojovou ventilaci. Následně byl převezen do traumacentra v královéhradecké nemocnici. Jeho spolucestující na místě podlehla mnohočetným závažným zraněním, která při srážce utrpěla.

STALO SE: Namol opilá a agresivní žena obtěžovala voláním na tísňové linky, skončila na záchytce!

V druhém osobním autě cestovali čtyři cizinci. Starší muž a žena středního věku utrpěli závažnější poranění, zejména v oblasti hlavy, břicha a končetin.

„Po poskytnutí potřebné péče je záchranáři transportovali na chirurgii do Hradce Králové Spolu s nimi tam byli převezeni ještě mladý muž a žena, kteří byli při nehodě zraněni lehce. Řidič nákladního vozu vyvázl z nehody bez zranění,“ doplnil k dopravní nehodě mluvčí záchranářů Ivo Novák.

PSALI JSME: V Praze se střelo osobní vozidlo s nákladním a dodávkou, na místě tři zranění lidé

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na