Domů Z regionu Královéhradecký kraj Alkohol a volant ne! Další noční jezdec doplatil na nerespektování zákona

Alkohol a volant ne! Další noční jezdec doplatil na nerespektování zákona

0
Sdílet
Policejní kontrola řidiče, dechová zkouška. Autor: archiv Policie ČR

Náchodsko – To, že řízení automobilu pod vlivem alkoholu je zakázané, ví v naší republice opravdu každý, ne každý toto zákonné ustanovení ale respektuje.  Toto nerespektování zákonů se může vymstít. V lepším případě sankcí od příslušných institucí. V případě horším pak i nehodou, při níž trpí lidé.

Ten lepší případ potkal v časných ranních hodinách 44letého řidiče Opelu Corsa z Náchoda.  Ironií osudu jen kousek od domova.

O půl jedné v noci muže, řídícího vůz, zastavila hlídka pořádkové policie v ulicích Náchoda.  Při jeho dechové kontrole policisté zjistili že za volant vozu rozhodně ještě sedat neměl. Tohoto faktu si byl ostatně vědom i samotný muž za volantem, a tak když po vykonání dechové zkoušky přístroj na měření alkoholu na displeji ukázal 1.07 promile, překvapený nebyl. Policisté mu proto další jízdu zakázali a zadrželi mu řidičský průkaz.

PSALI JSME: Požil a boural… policisté z Nového Jičína řeší dalšího opilce za volantem

Zahájili s ním trestní řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky s možným trestem odnětí svobody až na jeden rok, trestem peněžitým a trestem zákazu činnosti. A mohl být jen rád, že na své noční pouti nikoho nesrazil či nenaboural.

Autor: por. Mgr. Eva Prachařová,
Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na