Domů Z regionu Jihočeský kraj V obci Borovany v místní ZOO hořel dřevěný domek, škoda je 500...

V obci Borovany v místní ZOO hořel dřevěný domek, škoda je 500 tis. korun

0
Sdílet
Požár dřevěného domku v ZOO Borovany. Autor: HZS Jihočeského kraje

Borovany – V Zoologické zahradě v obci Borovany, místní části obce Dvorec došlo v ranních hodinách k požáru dřevěného domku. Příčiny vzniku mohou být podle vyšetřovatele dvě. Závada na elektroinstalaci nebo vznícení slaměné podestýlky od uvedeného přímotopu.

Požárem se nyní zabývají policisté ve spolupráci s vyšetřovatelem hasičů.

O požáru dnes informovala krajská mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů s tím, že požár byl na Operační a informační středisko hasičů Jihočeského kraje ohlášen v sobotu v 6:15 hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Trhové Sviny a dobrovolní hasiči obcí Jílovice a Borovany.

„Požár zasáhnul dřevěný domek o půdorysu 6×3 metry, který v době příjezdu hasičů byl zcela zasažen požárem. Plameny se podařilo hasičům dostat pod kontrolu přibližně po třiceti minutách hašení, zcela udolány byly za další necelou půlhodinu,“ uvedla mluvčí hasičů.

Požár dřevěného domku v ZOO Borovany. Autor: HZS Jihočeského kraje

„Chatka shořela kompletně, hodnota uchráněného majetku je nulová. Vzniklou škodu vyšetřovatel HZS společně s majitelem ZOO vyčíslil na 500 000,–,“ doplnila k požáru Vendula Matějů tisková mluvčí jihočeských hasičů.

 

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na