Domů Hlavní zprávy AKTUÁLNĚ: Potopa v Litvínově, praskl vodovodní řád! Stovky domácností bez vody, zatopený...

AKTUÁLNĚ: Potopa v Litvínově, praskl vodovodní řád! Stovky domácností bez vody, zatopený rodinný dům

0
Sdílet
Obří potopa v Litvínově. Ulicí se valí tisíce litrů vody a kamení. Autor: redakce Heulos TV North Czechia | Udalosti112.cz

Litvínov – Krátce po devatenácté hodině večerní 8. května, došlo k poruše vodovodního řádu v ulici Mezibořská v Litvínově. Tisíce litrů vody se valí Mezibořskou ulicí. Voda sebou nese hlínu a kamení.

Na místě v tuto chvíli zasahují profesionální hasiči, policisté i strážníci litvínovské městské policie. Silnice Mezibořská je pro veškerou dopravu zcela uzavřena.

Podle zjištěných aktuálních informací redakce Události112.cz je minimálně jeden dům zatopený. Voda vyvěrá na povrch vedle autobusové zastávky u místní restaurace U Partyzána.

První dům, který stál valícímu se živlu v cestě, je zatopený. Aktuálně z něj profesionální hasiči odčerpávají vodu.

„Máme vodu v garáži, i v prádelně, prostě všude…,“ prozrazují překvapení obyvatelé rodinného domu našemu redaktorovi na místě události. „Škodu, kterou nám záplava způsobila, zatím vyčíslenou nemáme,“ dodal nájemník zatopeného domu, kterému na místě s likvidací následků havárie pomáhají profesionální hasiči.

FOTOGALERIE: Aktuální fotografie z místa události…

Zda jsou zatopené i další domy, není v tuto chvíli jisté.

Nicnetušící stovky obyvatel bytů panelových domů, které jsou napojeny na tento vodovodní řád jsou bez vody. Lidé vůbec netuší co se stalo, proč jim neteče pitná voda nebo, kdy vůbec voda poteče…

Na místě je štáb redakce Heulos TV North Czechia, který nyní připravuje další podrobnosti z místa události.

AKTUALIZOVÁNO: Litvínov 21.40 hodin. 

Podle aktuálních informací redakce Heulos TV North Czechia, aktuálně na místě havárie pracují pracovníci SEVAK (Severočeských vodáren a kanalizací), kteří na místě opravují prasklý vodovodní řád.  Na místo byl přivolán i bagr, který se nyní v nočních hodinách snaží dostat k prasklému vodovodnímu řádu.

Pracovnice vodáren redakci sdělila, že cisterna s pitnou vodou bude přistavena v Litvínovské lokalitě Loučky, kam si jí obyvatelé mohou přijít načerpat. Rovněž doplnila, že voda nájemníkům bytových jednotek nepoteče přibližně do zítřejších dopoledních hodin.

Situaci v Litvínově i nadále sledujeme a připravujeme další podrobnosti.

 

Autor: Jiří Berec,
redakce HTV North Czechia

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na