Domů Dopravní nehody AKTUÁLNĚ: Mladík u Vroutku přejel osobákem neosvětleného chodce. Senior na místě zemřel

AKTUÁLNĚ: Mladík u Vroutku přejel osobákem neosvětleného chodce. Senior na místě zemřel

0
Sdílet
Senior nepřežil u Vroutku střet s autem. Ilustrační snímek. Autor: Honza Vraný

Vroutek – Krátce po sedmé hodině večer došlo na Lounsku k tragické dopravní nehodě. Dvacetiletý řidič vozidla Opel Astra jedoucí ve směru od obce Vroutek na Podbořany srazil na komunikaci neosvětleného pětasedesátiletého chodce. Ten utrpěl zraněni, kterým na místě tragické dopravní nehody podlehl.

Informuje o tom krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová s tím, že v současné době jsou příčiny tragické dopravní nehody v šetření lounských dopravních policistů.

„Každý den dochází na silnicích k vážným dopravním nehodám. Jejich oběťmi bývají často chodci. Příčinou mnoha tragických nehod je nedostatečná viditelnost. Auta i cyklisté mají povinnost svítit, chodci takovou povinnost mají již od loňského roku. V silničním provozu jsou totiž ti nejzranitelnější,“ říká krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Vidět a být viděn“ – je základní pravidlo bezpečnosti na silnicích. Za snížené viditelnosti platí dvojnásob. Řidiči, kteří zranili chodce, se shodují na tom, že ho neviděli vůbec nebo příliš pozdě.

PSALI JSME TAKÉ: DRAMA: Dívka v Bílině za jízdy málem vypadla z automobilu. To ji za sebou táhlo několik metrů

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na