Domů Hlavní zprávy AKTUALIZUJEME: Žháře z Mostecka poslal soudce do vazby. Muž zapálil dveře v...

AKTUALIZUJEME: Žháře z Mostecka poslal soudce do vazby. Muž zapálil dveře v pečovatelském domě

0
Sdílet
Ilustrační snímek ze zásahu mosteckých hasičů. Autor: Honza Vraný/JV PRESS
Ilustrační snímek ze zásahu mosteckých hasičů. Autor: Honza Vraný/JV PRESS

banner_twitter_U112300x300pxMostecko – Okresní soud v Mostě poslal do vazby  62letého žháře z Mostu. Toho mostecká policie obvinila z trestného činu obecného ohrožení a státnímu zástupci podala podnět na vazební stíhání. Obviněný Mostečan v neděli v pozdně nočních hodinách v domě s pečovatelskou službou v Růžové ulici úmyslně v přízemí objektu potřísnit neznámou látkou dvoje vstupní dveře vedoucí do místností personálu, které následně zapálil.

Informuje o tom mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková s tím, že poté došlo k zahoření dveří a zakouření celé chodby domu. Tímto jednáním došlo k ohrožení nejméně sedmi osob obývajících objekt a bez zásahu hasičů by mohlo dojít k ohrožení obyvatel celého domu, kde jsou ubytováni senioři.

Ke vzniku újmy na zdraví obyvatel naštěstí nedošlo. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na částku 20 000 korun. Podezřelý žhář byl na místě činu zadržen policisty, dechovou zkoušku a odběr biologického materiálu odmítl.

Policie do vyšetřování přibere znalce z oboru zdravotnictví. Za tento čin může soud uložit trest odnětí svobody na tři léta až osm let.

O případu jako první informovala agentura JV PRESS již v neděli odpoledne. O případu jsme na našem webu psali: ZDE <<

Autor: 
Honza Vraný
JV PRESS