Domů Hlavní zprávy AKTUALIZUJEME: U mohutného požáru skládky zasahovalo 21 hasičských jednotek

AKTUALIZUJEME: U mohutného požáru skládky zasahovalo 21 hasičských jednotek

0
Sdílet
Mohutný požár zachvátil skládku Celio na Mostecku. Autor: redakce

Mostecko – Jednu z nejrušnějších nocí mají za sebou hasiči, kteří několik hodin zasahovali u mohutného požáru v areálu skládky Celio na Mostecku. Vyhlášen byl zvláštní stupeň poplachu a na místo se sjeli hasiči nejen z Mostecka, ale povoláni byli hasiči i ze sousedních okresů Teplicka a Chomutovska a posléze z celého kraje.

U požáru zasahovalo celkem dvacet jedna hasičských jednotek, kde hořel komunální odpad na ploše 100×100 metrů. Z důvodu počtu zasahujících jednotek byl vyhlášen zvláštní stupeň poplachu. Bylo informováno Životní prostředí a starostové okolních obcí, primátor Mostu a starostka Litvínova.

VIDEO: Výjezd dobrovolných hasičů z Meziboří k mohutnému požáru skládky Celio – autentické záběry

„Hodnoty v ovzduší v okolí skládky měřil opakovaně měřící vůz, nic nebylo naměřeno, kouř stoupal vzhůru. K hašení bylo zřízeno několik čerpacích stanic a nasazena dvě velkokapacitní čerpadla. Požár byl lokalizován ve 2:29 hodin. Požářiště zahrnováno zeminou,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

Radnice z Litvínova a posléze i vedení Mostu vydalo varovné SMS zprávy pro své obyvatele.

Kouřová vlečka ze skládky Celio, která hoří již od pondělního večera, v současné době díky změně povětrnostních podmínek může směřovat na Most.

„Doporučujeme Mostečanům, aby v této souvislosti omezili větrání. Požár je již pod kontrolou, probíhají dohašovací práce. Na místo byl vyslán také speciální vůz, aby monitoroval množství škodlivin v ovzduší. V případě změny situace budeme občany informovat jak prostřednictvím našich médií, tak krizovými SMS,“ informoval primátor Mostu Jan Paparega.

VIDEO: Požár skládky Celio na Mostecku

Požár skládky Celio na Mostecku

Podle zasahujících hasičů hořela směs komunálního odpadu uskladněného na skládce. Do oblak stoupal hustý dým a plameny a záře z požáru byly vidět na kilometry daleko.

Zpravodajský server Události112.cz přinesl informace o nočním požáru jako první a i nadále budeme případ sledovat a aktualizovat…

FOTOGALERIE: Požár skládky Celio zaměstnal hasiče z celého kraje

Požár odpadu na skládce Celio na Mostecku zaměstnává hasiče

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na