Domů Dopravní nehody AKTUALIZUJEME: Rodinnou tragédii v Razicích na Teplicku zavinil opilý mladík!

AKTUALIZUJEME: Rodinnou tragédii v Razicích na Teplicku zavinil opilý mladík!

0
Sdílet
Záchranáři na místě nehody, ilustrační foto. Autor: Jan Vraný / E-mostecko.cz / JV PRESS
Záchranáři na místě nehody, ilustrační foto. Autor: Jan Vraný / E-mostecko.cz / JV PRESS

Razice – Až šestileté vězení hrozí třiadvacetiletému řidiči, který ve středu večer v Razicích automobilem Toyota Land Cruiser zabil školáka a další dva lidi těžce zranil. Muž jel od Hrobčic na Kučlín a v pravotočivé zatáčce patrně nezvládl řízení, vjel do protisměru, kde narazil do domu. Následně se vozidlo střetlo s dvěma zaparkovanými auty, u kterých stála skupina lidí včetně dětí a která se právě chystala nastoupit do zaparkovaných vozů. 

Podle policejní mluvčí Ludmily Světlákové při střetu došlo k těžkým zraněním dvou nezletilých chlapců a jedné ženy. Jeden z chlapců při převozu do nemocnice zemřel. Řidič byl následně zadržen a umístěn do policejní cely. Policisté u něj provedli dechovou zkoušku na alkohol, která byla opakovaně pozitivní s výsledkem přes dvě promile alkoholu. Motorista se podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve.

Podle zjištění redakce šlo o rodinnou tragédii. Děti se zrovna vracely od babičky domů, když do nich vrazilo neovladatelné vozidlo opilého mladíka. Skupinka lidí před domem totiž u chodníku zrovna nastupovala do osobního auta. Při nehodě utrpěla závažná zranění babička a dva chlapci. Všichni tři byli následně transportováni do ústecké Masarykovy nemocnice na traumatologické oddělení. Bohužel jedno z dětí svému závažnému zranění při převozu v sanitce podlehlo. Na místě zasahoval také vrtulník letecké záchranky. Jeho lékař i osádka poté zachraňovali v sanitě jedno z dětí. Potvrdil to mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník s tím, že na místě zasahovaly čtyři sanitky. Jedna z Bíliny a tři z Teplic.

Následně po nehodě skončila v nemocnici i matka dětí, která byla převezena sanitkou spolu s miminkem. To mělo sedět v jednom z aut v autosedačce.

Policisté nyní zahájili úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání trestných činů usmrcení z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky.

O tragické události jsme vás aktuálně informovali zde:

RODINNÁ TRAGÉDIE: Mladý opilec při nehodě zabil u chodníku malé dítě a další dva lidi těžce zranil

Autor: Jan Vraný /
e-mostecko.cz, e-teplicko.cz