Domů Hlavní zprávy AKTUALIZUJEME: Pobodaná žena zůstává ve vážném stavu v nemocnici. Krvavý incident stále...

AKTUALIZUJEME: Pobodaná žena zůstává ve vážném stavu v nemocnici. Krvavý incident stále vyšetřují krajští kriminalisté

0
Sdílet
Sanitka na místě tragédie. Autor: Honza Vraný/JV PRESS
Sanitka na místě tragédie. Autor: Honza Vraný/JV PRESS

Mostecko – Stále ve vážném stavu zůstává mladá žena, kterou o víkendu pobodal její přítel u zastávky autobusu v Podkrušnohorské ulici v Litvínově na Mostecku.

Útočník, který jednadvacetiletou ženu pobodal, se následující den sám přihlásil policii, a to v německém Chemnitz. 

O krvavém incidentu jsme jako první informovali prostřednictvím agentury JV PRESS s tím, že těžce zraněné ženě poskytla první pomoc hlídka litvínovské bezpečnostní agentury Pasec, která projížděla kolem místa činu, a to krátce po samotném útoku.  Poté na místo dorazili také strážníci a státní policisté.

Těžce zraněná žena byla následně záchrannou službou transportována do ústecké Masarykovy nemocnice.

Závažný násilný trestný čin, ke kterému došlo v sobotu 17. prosince 2016 v Litvínově vyšetřují krajští kriminalisté. Na zastávce linkových autobusů v Podkrušnohorské ulici v blízkosti požární stanice byla krátce po 19. hodině nalezena zraněná mladá žena. Podle dostupných informací 21letá poškozená nastoupila do autobusu MHD č. 13, který odjížděl v 19.03 hodin od nádraží v Litvínově směrem na Janov. Žena do autobusu nastoupila s nezletilým dítětem školního věku. Během jízdy měla komunikovat s mladým mužem.

„V souvislosti se šetřením tohoto závažného násilného činu žádáme cestující z autobusu č 13, který vyjížděl v 19.03 hodin od nádraží v Litvínově, aby se kriminalistům ozvali prostřednictvím bezplatné telefonní linky 158. O svědectví žádáme také občany, kteří se pohybovali v blízkosti poškozené ženy, případně v inkriminovanou dobu v litvínovské Podkrušnohorské ulici. Děkujeme,“ řekla agentuře JV PRESS krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.

PSALI JSME: AKTUÁLNĚ DRAMA: Muž zaútočil nožem na autobusové zastávce na jednadvacetiletou expřítelkyni

Policisté na případu nadále intenzivně pracují, zajišťují důkazní materiál a vyslýchají osoby. Podezřelý muž, cizí státní příslušník, který se v neděli policistům v Chemnitz sám přihlásil, je zadržen. Nyní probíhají úkony ohledně vydání podezřelého muže do České republiky.

Autor:
Honza Vraný
JV PRESS