Domů Hlavní zprávy AKTUALIZUJEME: Mohutná expolze rozmetala halu ve strojírnách v Poličce na Svitavsku

AKTUALIZUJEME: Mohutná expolze rozmetala halu ve strojírnách v Poličce na Svitavsku

0
Sdílet
Mimořádná situace v Poličských Strojírnách. Autor: Policie ČR

Polička – Stále sledujeme aktuální dění po mohutné explozi v Poličských Strojírnách na Svitavsku. Za dosud nezjištěných okolností došlo v areálu Poličských strojíren k iniciaci, následnému požáru a několika mohutným výbuchům uloženého materiálu. V místě události došlo ke třem těžkým, sedmi středně těžkým a k deseti lehkým zraněním. Mezi zraněnými jsou tři zasahující hasiči. Dle předběžného odhadu přesahuje škoda částku pět milionů korun.

„V pátek ráno dorazila do areálu těžká technika. Šlo o stroj BRDM a hasicí tank. Policejní vrtulník s termovizí provedl monitoring areálu z výšky. Na základě vyhodnocení informací a videoáznamů štáb s pyrotechniky rozhodl o provedení základního průzkumu haly pyrotechniky a hasiči. Po průzkumu byl v odpoledních hodinách nasazen větší počet policistů, kteří propátrali část perimetru okolo silnice a evakuovaných obytných domů,“ uvedla k události policejní mluvčí Hana Kaizarová.

Po 18.00 hodině se mohli evakuovaní obyvatelé vrátit do svých domovů a silnice II/360 ve směru na Korouhev byla zprůjezdněna s omezením (zákaz zastavení na uvedené silnici).

Od včerejšího večera byl třikrát oznámen nález munice v prostoru perimetru. Nebezpečí výbuchu nehrozilo.

PSALI JSME: Výbuch trhaviny ve strojírnách v Poličce si vyžádal 19 zraněných a velkou evakuaci

Starostové okolních obcí byli opětovně vyzvání, aby informovali občany o zákazu vstupu do ohraničeného prostoru z důvodu jejich bezpečnosti.

O probíhajících záchranných a likvidačních pracích byl vyrozuměn hejtman, zástupci místní samosprávy a manažeři dotčených firem.

 Aktuálně – mimořádná situace v Poličských Strojírnách. Autor: Policie ČR

Vyšetřovatel Krajského ředitelství Policie Pardubického kraje zahájil úkony trestního řízení pro trestný čin obecného ohrožení z nedbalosti. „Dnes v dopoledních hodinách se na místě události sešel štáb Integrovaného záchranného systému a bude rozhodnuto o následujícím postupu. Na místo byla povolána těžká technika zasahující ve Vrběticích, která by měla umožnit pyrotechnické službě přístup k místu výbuchu,“ doplnila mluvčí policie.

-red

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na