Domů Z regionu Moravskoslezký kraj AGRESOŘI ZA VOLANTEM: „Skok na kapotu i kopy do zrcátka…“

AGRESOŘI ZA VOLANTEM: „Skok na kapotu i kopy do zrcátka…“

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: Honza Vraný / ag. JV Press Most

Ostravsko – Ani letošní leden nezůstane v Ostravě prostý prověřování případu agrese na silnici. V uplynulých měsících jsme vás informovali o rozličných incidentech agrese na ostravských silnicích.

Jeden takový případ započali prověřovat porubští policisté dne 27. ledna  ke skutku došlo kolem 19.35 – 19.40 hodin v Ostravě-Porubě na Hlavní třídě (konkrétněji kruhovém objezdu).

Zatím neznámý muž po předchozí slovní výtce ke způsobu jízdy 27letého řidiče vozu zn. BMW skočil nejprve na kapotu předmětného automobilu, načež začal manipulovat se stěrači, které poškodil. Následně muž kopal do zrcátka vozu, přičemž došlo rovněž k jeho poškození.

Neznámý se rovněž snažil neúspěšně dostat do vozu poškozeného.

Po popsaném protiprávním jednání neznámý muž nasedl do vozu, který před incidentem zastavil před automobilem poškozeného na kruhovém objezdu a z místa ujel. Ke zranění řidiče nedošlo. Motivem uvedeného jednání byl zřejmě odlišný názor na způsob předjíždění poškozeného řidiče na ulici Opavské.

K objasnění věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro přečin poškození cizí věci.

Policisté žádají veřejnost o pomoc…

K objasnění věci přijmeme informace svědků na lince 158 nebo na telefonním čísle obvodního oddělení policie Ostrava-Poruba 1 – 974 727 501. Za pomoc veřejnosti děkujeme.

Autor:
mjr. Mgr. Gabriela Holčáková
– vrchní komisař
Policie ČR ÚO Ostrava