Domů Z regionu Praha Agresor v Praze nožem ohrožoval mladý pár s dítětem v náručí

Agresor v Praze nožem ohrožoval mladý pár s dítětem v náručí

0
Sdílet
Policejní automobil. Autor: Honza Vraný/JV PRESS
Policejní automobil. Autor: Honza Vraný/JV PRESS

Praha – Aktuálně pražští policisté pátrají po neznámém muži, který je podezřelý z trestného činu nebezpečné vyhrožování za což mu v případě odsouzení hrozí, až tříletý pobyt za mřížemi.

O případu informovala pražská policejní mluvčí Iveta Martínková  s tím, že policisté z místního oddělení Vinohrady se od konce listopadu zabývají případem, který je kvalifikovaný jako trestný čin nebezpečné vyhrožování. Z toho je podezřelý prozatím neznámý muž, po kterém policie pátrá.

„Tento hledaný muž 30. listopadu okolo šestnácté hodiny v Kladské ulici nejprve oslovil procházející pár, konkrétně mladou ženu a muže, kteří v náručí nesli své malé dítě a také nákupní tašky. Muž se dvojici představil jako policista a vyzval je, aby mu předložili tašky ke kontrole. Poškození proto muže požádali, aby nejprve předložil služební průkaz, neboť mají pochybnosti o jeho příslušnosti k policii. Muž však namísto průkazu z kapsy vytáhl rozevírací nůž, kterým proti dvojici začal šermovat s výhružkou, že je oba zabije. Poškozený se proti agresorovi bránil nákupní taškou, čímž se snažil ochránit zejména svou partnerku a dítě. V ten samý okamžik naštěstí okolo procházeli další kolemjdoucí, kteří na pachatele zakřičeli, že již volají na policii,“ sdělila policejní mluvčí Iveta Martínková a doplnila, že hledaný z místa ještě před příjezdem policejních hlídek odešel směrem do Slovenské ulice.

Celou událost zachytily bezpečnostní kamery.

Policistům se i přes veškerou snahu do současné doby nepodařilo vypátrat podezřelého muže a proto se nyní obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc.

„Jakékoli informace k muži zachycenému na záznamech, jeho totožnosti nebo pobytu, přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158. Policisté by ale zároveň přivítali i výpovědi svědků, kteří byli na místě události a žádají je, aby se také ozvali na tísňovou linku,“ doplnila k případu mluvčí pražské policie.

 

-jb