Domů Dopravní nehody Agresor na Kladensku ujížděl policistům, ti použili zastavovací pásy i zbraň!

Agresor na Kladensku ujížděl policistům, ti použili zastavovací pásy i zbraň!

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: redakce Události112.cz / 2016

Kladensko – Akční honička, jako z amerického filmu se odehrála ve večerních hodinách na Kladensku. Zdrogovaný, šílený řidič, který měl již vysloven zákaz řízení všech vozidel zběsile ujížděl zasahujícím policistům.

Ujíždějící Seat Leon řídil zdrogovaný šílenec za volantem.

Pronásledovalo ho hned několik policejních hlídek. K jeho zastavení policisté museli použít všech dostupných prostředků. Do akce byl povolán i policejní vrtulník, nasazeny zastavovací pásy a dokonce policisté museli použít i střelnou zbraň! Mladý muž, který byl pod vlivem drog, moc dobře věděl, proč policistům začal ujíždět.

Vše začalo v Kladně, kde se policisté pokusili zastavit k banální silniční kontrole vůz značky Seat Leon.

„Řidič nereagoval na výzvy k zastavení a začal ujíždět. Pronásledování probíhalo na Kladensku a Berounsku, v průběhu přibližně půl hodiny se do něj zapojilo celkem sedm policejních hlídek a povolán byl také policejní vrtulník,“ řekl Novinkám policejní mluvčí Jakub Vinčálek.

„Zasahující hlídky užily donucovacího prostředku – varovného výstřelu! Řidiče se podařilo dopadnout na okraji Kyšic na Kladensku, kde zajel do pole,“ upřesnil Vinčálek. „Zjistili jsme, že má řidič vysloven platný zákaz řízení. Za volant navíc usedl pod vlivem drog,“ dodal policejní mluvčí.

Podle informací naší redakce bylo při honičce poškozeno kromě ujíždějícího Seatu také služební auto policie.

Ujíždějící, zdrogovaný řidič se při nehodě zranil.

Policisté na místo přivolali záchrannou službu, která zdrogovaného mladého muže ošetřila a následně převezla do jedné z pražských nemocnic za asistence policistů.

Aby toho nebylo málo, automobil Seat ve kterém zdrogovaný muž policistům ujížděl patřil jinému majiteli. Ujíždějící narkoman ho měl mít údajně vypůjčen od majitele. I tuto skutečnost nyní policisté prověřují, zda například nebylo vozidlo zdrogovaným mužem odcizeno.

-jb