Domů Hlavní zprávy Agresivní a psychicky nemocný chlapec(12) fyzicky napadl v Brně svou v matku

Agresivní a psychicky nemocný chlapec(12) fyzicky napadl v Brně svou v matku

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B.

Brno –  Doslova dramatické chvíle zažili policisté, hasiči i zdravotníci ze záchranné služby, ti všichni museli zasahovat v Brně, kdy na tísňovou linku zavolala žena, která měla obavy o svého dvanáctiletého syna, který je psychicky nemocen, a navíc dostal záchvat vzteku a zuřivosti.

Svou matku začal fyzicky napadat poté co spolykal několik léků.

Na místo proto vyrazili policisté spolu se záchranáři. Chlapec bohužel vylezl ve své akutní psychóze na komín a tam museli do akce vyrazit i profesionální hasiči.

O případu informovala policejní mluvčí Andrea Cejnková s tím, že dramatickou situaci museli v těchto dnech řešit policisté z Oddělení hlídkové služby, a to společně se záchranáři i hasiči. Na tísňovou linku telefonovala zoufalá žena s tím, že  má obavy o svého dvanáctiletého syna.

Chlapec trpí psychickou poruchou a matku měl i fyzicky napadat.

„V době, kdy policisté dorazili na místo, byla žena před bytem. Syn se uzamkl zevnitř a nechal klíče v zámku. Matka uvedla, že chlapcův stav se velmi zhoršil a v minulosti spolykal prášky. Hlídka si na místo ihned vyžádala hasiče k otevření bytu. Uvnitř se nikdo nenacházel. Policisté vyšli na terasu a podle stop ve sněhu zjistili, že dítě zamířilo na střechu domu. Chlapec se nacházel za komínem, odkud ho policisté společně s hasiči bezpečně přesunuli zpět na terasu,“ uvedla mluvčí policie.

„Mladík naštěstí bez zranění skončil v nemocnici v péči odborníků,“ doplnila k události mluvčí brněnské policie.

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na