Domů Hlavní zprávy Devětasedmdesátiletý muž spadl v Novém Jičíně z nákladové rampy. Do nemocnice ho...

Devětasedmdesátiletý muž spadl v Novém Jičíně z nákladové rampy. Do nemocnice ho transportoval vrtulník letecké záchranky

0
Sdílet
Letecká záchranná služba Ústeckého kraje, ilustrační foto. Autor: redakce Události112.cz / JB
Letecká záchranná služba Ústeckého kraje, ilustrační foto. Autor: redakce Události112.cz / JB

Nový Jičín – Před třináctou hodinou, v pondělí 1. října byli novojičínští záchranáři voláni do Nového Jičína. Devětasedmdesátiletý muž tam spadl, tak nešikovně s nákladové rampy, že po úderu do hlavy zůstal v bezvědomí.

O události aktuálně informoval redakci webu #Udalosti112.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že na místo okamžitě vyrazila pozemní posádka záchranné služby. Vzhledem k charakteru úrazu záchranáři na místo povolali také vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy.

V život ohrožujícím stavu jej vzhledem k selhávajícímu dýchaní museli záchranáři zaintubovat a připojit k přístrojem řízené ventilaci,“ upřesnil Humpl.


PSALI JSME: Ve Frenštátu pod Radhoštěm zavalil muže asi 2t stroj, do nemocnice ho přepravil vrtulník
Záchranáři museli v pondělí 1. října, zasahovat ve Frenštátu pod Radhoštěm na Novojičínsku, kde dvaačtyřicetiletého muže, při práci zavalil asi dvoutunový stroj. Vážně zraněného musel do nemocnice transportoval záchranářský vrtulník. 

Po zajištění krčním límcem a uložení do vakuové matrace byl pacient převzat na palubu vrtulníku a transportován rovněž na oddělení urgentního příjmu FN Ostrava,“ doplnil k dnešní události mluvčí krajské záchranné služby.

-jb, (red.)

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na