Domů Z regionu Karlovarský kraj 28letý muž z Karlovarska řádil na internetu, podvedl několik lidí při prodeji...

28letý muž z Karlovarska řádil na internetu, podvedl několik lidí při prodeji zboží. Pozor na zasílání platby předem!

0
Sdílet
Policisty zadržený agresor v poutech, ilustrační foto. Autor: archiv Honza Vraný / JV PRESS / Události112.cz (c) 2011
Policisty zadržený agresor v poutech, ilustrační foto. Autor: archiv Honza Vraný / JV PRESS / Události112.cz (c) 2011

Karlovarsko – Kriminalisté v Karlových Varech zahájili trestní stíhání 28letého muže, kterého obvinili ze spáchání pokračujícího přečinu Podvod. Muž na internetu nabízel kupujícím zboží, které ve skutečnosti vůbec neměl, pouze od kupujících vybral peníze.

O případu dnes informovala krajská karlovarská policejní mluvčí Kateřina Krejčí s tím, že obviněný muž měl během srpna na internetovém inzertním portále nabízet k prodeji různé zboží. Kupující však uváděl v omyl, jelikož si byl vědom, že zboží nedodá. Přesto od kupujících požadoval zaplacení celé částky za zboží předem na účet.

„Objednané zboží po zaplacení kupujícím nedodal, peníze nevrátil a ponechal si je pro svou vlastní potřebu,“ upřesnila Krejčí.

„Prověřováním případu bylo zjištěno, že obviněný měl uvést v omyl celkem deset osob, a v dalších šesti případech se o to pokusit. Od poškozených celkem vylákal finanční částku ve výši kolem 43 tisíc korun. V úmyslu měl však na poškozených vylákat celkovou finanční částku ve výši nejméně 65 tisíc korun,“ doplnila k případu mluvčí policie.

-jb