Domů Dopravní nehody Dvě vážné nehody motorkářů zaměstnali záchranáře na Karvinsku a Frýdecko-Místecku

Dvě vážné nehody motorkářů zaměstnali záchranáře na Karvinsku a Frýdecko-Místecku

0
Sdílet
Vážná nehoda motocyklu a osobního vozidla u Vintířova. Foto: HZS Karlovarského kraje

Karvinsko / Frýdecko-Místecko – Posádky záchranné služby zasahovaly v neděli 12. srpna odpoledne a večer u dvou vážných nehod motocyklistů, které se odehrály na Frýdecko-Místecku a Karvinsku.

Po čtvrt na pět odpoledne bylo krajské operační středisko záchranné služby informováno o nehodě motocyklisty v oblasti Starých Hamrů (okres Frýdek-Místek). Na místě zasahovala pozemní posádka rychlé zdravotnické pomoci a letečtí záchranáři. Devětatřicetiletý muž byl po pádu ze svého stroje v přímém ohrožení života. Utrpěl mnohočetná poranění a od počátku u něj byla porucha vědomí. Přes intenzivní přednemocniční neodkladnou péči se jeho stav dále zhoršoval. Po prvotním ošetření byl zahájen transport pacienta do zdravotnického zařízení. Na palubě vrtulníku však došlo během letu k selhání krevního oběhu a záchranáři proto postiženého připojili k přístroji zajišťujícímu srdeční masáž. Tým LZS jej následně předal do péče lékařů urgentního příjmu ostravské Fakultní nemocnice, a to za probíhající resuscitace.


ČTĚTE TAKÉ: Automobilový závodník na Hodonínsku srazil muže, od nehody chtěl ujet! Policisté ho zadrželi
Jeden z automobilových závodníků, při závodech na Hodonínsku narazil do dalšího vozidla, to následně smetlo šestapadesátiletého diváka, kterého s těžkým zraněním musel do nemocnice transportovat záchranářský vrtulník. Řidič, který karambol způsobil z místa nehody ujel. Policisté ho zadrželi v nedaleké obci. 

Před půl sedmou večer zasahovali záchranáři u další nehody motocyklisty, který se tentokrát střetl v Horním Žukově (Karvinsko) s automobilem. Dvacetiletý muž jevil známky poranění v oblasti hrudníku a břicha, jeho stav byl vážný. Péči mu na místě poskytovaly pozemní posádky ZZS, které jej zajistily krčním límcem a uložily do vakuové matrace, podaly potřebné léky…

Vrtulník LZS následně pacienta transportoval do traumatologického centra FN Ostrava.

PhDr. Lukáš Humpl,
Tiskový mluvčí ZZS MSK,
(red.)

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na