Domů Hlavní zprávy 20letý mladík má „na krku“ úvěrový podvod za půl milionu korun

20letý mladík má „na krku“ úvěrový podvod za půl milionu korun

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B. (2016)

Karlovarsko – Krajší karlovarští kriminalisté se v těchto dnech zabývají úvěrovým podvodem, která má na kontě teprve 20letý mladík z karlovarska. Mladý muž způsobil škodu půl milionu korun. 

Prostřednictvím svého finančního poradce podal u společnosti návrh na uzavření smlouvy o stavebním spoření a žádost o překlenovací úvěr za účelem získání finančních prostředků ve výši půl milionu korun.

„Předmětem měla být modernizace objektu v nájmu, kdy toto dokladoval souhlasem vlastníka bytové jednotky s rekonstrukcí a nájemní smlouvou na bytovou jednotku v Potůčkách. A to i přesto, že zde nikdy nebydlel. Dále vědomě uvedl nepravdivé údaje o svém zaměstnání i o své osobě. Na základě toho uzavřel se společností smlouvu a po převedení finančních prostředků na svůj účet je již nepoužil pro sjednaný účel. Společnosti tak způsobil škodu půl milionu korun,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Týřová.

„Za úvěrový podvod v pátém odstavci mu tak hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody na dvě léta až osm let za způsobenou značnou škodu,“ doplnila k případu mluvčí policie.

ČTĚTE TAKÉ: Lapka se vloupal do vozidla parkujícího v Sokolově a odcizil elektronářadí

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na