Domů Hlavní zprávy Hasiči na Zlínsku zachránili malé dítě, které bylo uvězněné v domě

Hasiči na Zlínsku zachránili malé dítě, které bylo uvězněné v domě

0
Sdílet
Zámek bytu, ilustrační foto. Autor: PixaBay / CC0 Creative Commons

Zlínsko – V Pohořelicích na Zlínsku zachránili hasiči malé dítě, které zůstalo uvězněno v domě. Jeho matka pouze „vyběhla“ před dům, když se chtěla vrátit do domu zjistila, že došlo k poškození zámku dveří. Zasáhnout museli hasiči. O události informovala tisková mluvčí zlínských hasičů Lucie Javoříková.

Žena si tak nemohla odemknout a vrátit se zpět do domu. Uvnitř v domě se však nacházelo malé dítě. Otec dítěte proto událost ohlásil na tísňovou linku krajských hasičů.

„V 7:51 hodin byl vyhlášen poplach pro jednotku profesionálních hasičů ze stanice Otrokovice, která ihned vyjela se zásahovým vozidlem do Pohořelic na Zlínsku, kde se událost stala,“ uvedla mluvčí hasičů.

Velitel zásahu zjistil, že je u vstupních dveří pokažený zámek. Bylo však nutné ihned jednat a do domu se dostat, a to vzhledem k věku dítěte, které bylo uvnitř domu samo.

Hasiči proto otevřeli okno, vlezli do domu a zevnitř otevřeli vstupní dveře.

ČTĚTE TAKÉ: Silný nárazový vítr zaměstnává brněnské strážníky už od časných ranních hodin.

„Maminka tak u svého malého dítěte byla během pár minut. Dítě bylo v naprostém pořádku a šťastné, že má u sebe opět svou mámu,“ doplnila k události mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

-jb

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na