Domů Dopravní nehody Smrtelná nehoda na Bruntálsku zaměstnala hasiče, záchranáře i policisty. Na místě několik...

Smrtelná nehoda na Bruntálsku zaměstnala hasiče, záchranáře i policisty. Na místě několik zraněných

0
Sdílet
Záchranná služba, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS MsK

Bruntálsko – V pátek 8. září v časných ranních hodinách zasahovali záchranáři, hasiči i policisté, u smrtelné dopravní nehody na Bruntálsku. Operátoři záchranné služby přijali na tísňové lince 155 informaci o havárii osobního vozidla, které v obci Rýžoviště na Bruntálsku narazilo do stromu, před pátou hodinou. Na místo události vyjely posádky ze stanovišť v Rýmařově a Bruntále. Informoval o tom redakci serveru Události112.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Dvaapadesátiletá žena byla při příjezdu záchranářů v bezvědomí, její dýchání selhávalo.

„Zasahující lékař zajistil její dýchací cesty a převedl pacientku na přístrojem řízenou ventilaci. Přes intenzivní péči se její stav prudce zhoršoval a na palubě sanitního vozu došlo k zástavě krevního oběhu. Posádka ZZS zahájila resuscitaci, ale přes veškerou snahu se nepodařilo obnovit činnost srdce postižené,“ sdělil mluvčí záchranářů a upřesnil, že pacientka podlehla mnohočetným poraněním v oblasti hlavy, hrudníku a břicha.

Týmy záchranné služby ošetřovaly dále tři osoby – dvě ženy a muže.

„Ti byli při vědomí a mimo přímé ohrožení života. Prvotní vyšetření odhalilo středně těžká poranění končetiny u pacienta a hrudníku u obou ženy. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byli zranění transportováni do krnovské nemocnice, a to na urgentní příjem a chirurgickou ambulanci,“ doplnil k nehodě mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

PSALI JSME: Záchranáři zasahovali u požáru domova pro seniory v Ostravě

Autor: Jiří Berec,
krajská redakce
Zdroj: ZZS MsK,
PhDr. Lukáš Humpl
– Tiskový mluvčí

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na