Domů Hlavní zprávy Záchranáři zasahovali u vážných nehod na Opavsku i Karvinsku

Záchranáři zasahovali u vážných nehod na Opavsku i Karvinsku

0
Sdílet
Záchranáři zasahují u nehody. Autor: ZZS Moravskoslezského kraje

Opavsko / Karvinsko – Pozemní posádky moravskoslezských záchranářů spolu s leteckými záchranáři zasahovali, ve středu 30. srpna u vážných nehod, které se odehrály na Opavsku a Karvinsku.

Informace poskytl krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že v dopoledních hodinách spěchaly týmy záchranářů do obce Štěpánkovice v okrese Opava, kde došlo k havárii cyklisty.

PSALI JSME: Na Frýdecko-Místecku se vážně zranilo čtyřleté dítě po pádu z okna

„Třiašedesátiletý muž se při jízdě z kopce čelně srazil s automobilem. Po pádu byl chvíli v bezvědomí, později s posádkami záchranářů již v kontaktu. Utrpěl vícečetná těžká poranění, a to hlavy, a dolních končetin. Musel být zajištěn krčním límcem a uložen do podtlakové matrace,“ uvedl mluvčí záchranné služby.

Po sedmnácté hodině byli záchranáři voláni do Dolní Lutyně na Karvinsku.

„Třiašedesátiletá chodkyně tam byla sražena projíždějícím cyklistou. Zasahující lékař u postižené zjistil zranění hlavy a vyslovil také podezření na poranění mozku,“ uvedl k události mluvčí záchranářů Humpl a upřesnil, že. zraněné ženě byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče a týmy záchranné služby ji připravily k transportu do zdravotnického zařízení.

Oba pacienti byli vrtulníkem přepraveni do ostravské Fakultní nemocnice a předáni do péče oddělení urgentního příjmu.

Autor: Jiří Berec,
krajská redakce
Zdroj:
ZZS MsK

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na