Domů Hlavní zprávy Oheň způsobil na Rychnovsku škodu v kuchyni rodinného domu

Oheň způsobil na Rychnovsku škodu v kuchyni rodinného domu

0
Sdílet
Oheň způsobil škodu v kuchyni rodinného domu. Autor: HZS Královéhradeckého kraje

Rokytnice v Orlických Horách – V pondělí krátce po jedenácté hodině dopoledne byl na operační středisko Královéhradeckých hasičů nahlášen požár rodinného domu v ulici Stříbrný Vrch v Rokytnici v Orlických Horách na Rychnovsku. Informuje o tom Ondřej Sezima z HZS Královéhradeckého kraje.

K události vyjeli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a jednotka sboru dobrovolných hasičů z Rokytnice v Orlických Horách, kteří na místě zjistili, že v prostorách kuchyně v přízemí rodinného domu došlo k požáru, který se následně podařilo obyvatelům uhasit. V době příjezdu hasičů se všechny osoby již nacházely mimo objekt.

Hasiči provedli u osob předlékařské ošetření, odvětrali místnosti a vynesli z domu ohořelý nábytek a vybavení. Všichni obyvatelé nakonec skončili v péči zdravotnické záchranné služby poté, co se nadýchali zplodin hoření, dvě osoby byly lehce popálené.

Na místo se dostavil hasičský vyšetřovatel, který událost zdokumentoval. Příčinou požáru byla nedbalost jednoho z obyvatel domu při manipulaci s hořlavou kapalinou, když se údajně snažil provádět tahovou zkoušku komína. Došlo k rychlému vzplanutí hořlavé látky a oheň se následně rozšířil na pohovku a další vybavení kuchyně. Vyšetřovatel stanovil vzniklou škodu na sto tisíc korun a uchráněné hodnoty ve výši milion a půl korun.

PSALI JSME TAKÉ: Při požáru kuchyně v pražském bytě se popálil uživatel bytu

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na