Domů Dopravní nehody Těžké zranění si vyžádala nehoda na Opavsku, na místo zamířil také záchranářský...

Těžké zranění si vyžádala nehoda na Opavsku, na místo zamířil také záchranářský vrtulník

0
Sdílet
Nehoda u obce Ludgeřovice. Autor: ZZS Moravskoslezského kraje

Opavsko –  K vážné dopravní nehodě zamířily všechny složky Integrovaného záchranného systému ve středu 3. ledna, v ranních hodinách. Poblíž obce Ludgeřovice narazilo osobní vozidlo Škoda v plné rychlosti do stromu. Na místo ihned vzlétl také vrtulník ostravské letecké záchranné služby a vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci z Ostravy.

O nehodě informoval redakci serveru Události112.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že ve vozidle zůstala po nehodě zaklíněna čtyřiapadesátiletá žena, kterou museli vyprostit hasiči. Pomocí páteřní desky byla poté přesunuta do vakuové matrace a sanitního vozidla.

Záchranáři ji také zajistili krčním límcem a zahájili podávání potřebných léků. Pacientka utrpěla poranění horní končetiny a hrudníku, zasahující lékař během prvotního vyšetření nevyloučil ani další zranění,“ uvedl k nehodě mluvčí záchranářů a upřesnil, že postižená byla následně letecky transportována na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.


ČTĚTE TAKÉ: U Jaroměře narazil řidič s vozidlem do semaforu na železničním přejezdu, vyvázl bez zranění


Velmi podobnou nehodu řešili záchranáři i v úterý 2. ledna, také okolo osmé hodiny ráno. Odehrála se u obce Široká Niva na Bruntálsku a rovněž v tomto případě musela zasahovat pozemní posádka spolu s vrtulníkem Letecké záchranné služby.

Ošetřit bylo nutno osmapadesátiletou ženu, která byla krátce v bezvědomí a utrpěla vícečetná poranění. „I ona musela být po poskytnuté přednemocniční neodkladné péči přepravena do FN Ostrava a předána do péče týmu urgentního příjmu,“ doplnil tiskový mluvčí Lukáš Humpl.

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na